fbpx

Keď naši klienti začínajú svoju premenu, najväčší boj vedú práve so závislosťou na pečive, sladkých koláčoch, zákuskoch, cheesecake-och, sladkom… Máme pre teba ale dôležitú správu, ktorá ale nie je ničím prevratná: Nemusíš sa sladkých dobrôt vzdať, len vymeň suroviny za niečo zdravšie! Môže vzniknúť z toho niečo úžasne chutné…

Dnes tu mám pre teba dokonalé lievance, na ktoré mám recept od mojej klientky. Som rada, že mám ľudí, ktorí keď chcú, hľadajú spôsoby ako jesť zdravo a nepoužívajú výhovorky, prečo zjedli niečo, čo majú zakázané.

Poďme ale už na recept!

Na 1 dávku lievancov budeš potrebovať:

Na ochutenie som konkrétne použila:

Tvojej fantázii sa však medze nekladú, môžeš použiť akékoľvek kvalitné orechové maslo (power nugátpistáciové maslomandľové maslo, …), akékoľvek nepražené a nesolené semiačka a oriešky, čerstvé ovocie (veľmi to však s ním nepreháňaj).

Postup:

Všetky tieto suroviny na lievance zamiešaj v mixéri a malé lievance priprav na panvici s rozohriatym kokosovým olejom, alebo ghee maslom. Každú stranu lievancov nechaj opiecť asi 3 minúty na malom ohni. Panvica musí byť ale prikrytá pokrievkou.

Lievance potom už len potri orechovým maslom podľa tvojho výberu, posyp dobrotami, ktoré si si vytipovala a pridaj už len horúce lesné ovocie, ktoré si si pripravila v malom hrnci. (Ja som si do neho zamiešala aj trošku MCT oleja, keď bolo hotové.) Dokonalosť…

Dobrú chuť!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *