fbpx

LÍVIA BENKOVÁ

LÍVIA BENKOVÁ

osobná trénerka a certifikovaná holistická poradkyňa

Trénerka, holisticka poradkyňa, mama, venuje sa cvičeniu, výžive a biohackingu. V otázke zdravia vyznáva holistický prístup a tvrdí, že všetko so všetkým súvisí. Verí, že je možné mať pod kontrolou vlastné telo a myseľ, byť stopercentne šťastná vo svojej koži, vo svojom vlastnom tele.

Foto_4 (1)

Vzdelanie

Trénerove obľúbené

Obľúbené cvičenie: plank a všetky jeho modifikácie

Obľúbená cvičebná pomôcka: odporová guma

Obľúbené jedlo: všetko, čo je pripravené z kvalitných surovín

Hobby: rodina, príroda, knihy, outdoorové aktivity, športová strelba

Osobné motto: Ak sa ti nepáči, kde si, pohni sa. Nie si strom.

Individuálne a skupinové tréningy
100%
Individualizované jedálničky a analýzy tela
100%
Evidencia tréningov a support klienta
100%
Obsadenosť termínov
55%

Viac o Lívii

Už od detstva sa venovala rôznym športom od basketballu, plávania, gymnastiky až po spoločenské tance a hip-hop. Ako dieťa chcela vyskúšať veľa športov pretože ju bavila rôznorodosť a schopnosť ovládať rôzne pohyby. Táto vlastnosť jej ostala dodnes. Verí, že ako deti sme sa hýbali prirodzene a radi a tak by to malo byť aj v dospelosti. Venuje sa funkčnému tréningu, tréningu s vlastnou váhou aj so závažím.

Už v období puberty ju začala zaujímať aj výživa. Tu nastal problém. Vyskúšala rôzne druhy stravovania aj diét, nie kvôli chudnutiu, ale aby zistila či fungujú a či sa po nich človek cíti lepšie. Skončilo to podváhou, po ktorej sa spustilo cukrové obdobie počas ktorého zjedla aj 12 veľkých čokolád za deň. Extrémne zmeny v stravovaní sa samozrejme odrazili na zdraví a akonáhle bola trochu hladná, chytala ju triaška, ruky sa jej triasli takmer stále. Krvné vyšetrenia paradoxne ukazovali nízku hladinu cukru a lekár naordinoval dať si koláčik. Začarovaný kruh. Musela nájsť vlastnú cestu ako z toho von a tak začala študovať výživu, tento raz inak. Ovládla svoju závislosť na cukre a napravila škody ktoré na jej mladom tele napáchali diéty. Odvtedy prešlo takmer 20 rokov. Napriek všetkým neúspechom je pre ňu množstvo skúseností, ktoré  nakoniec získala, na nezaplatenie. Vždy sa považovala za pokusného králika č.1 a vždy bola zvedavá a zaujímala sa o to, ako by mohla zo svojho tela dostať niečo viac. Vďaka tomu našla cestu k funkčnému tréningu a k optimálnemu stravovaniu, ktoré je zdravé, chutné a nie je obmedzujúce. 

Dodnes je jej najväčším koníčkom štúdium vplyvu pohybu, stravy, doplnkov výživy ale aj životného prostredia na zdravie. Verí v holistický prístup k zdraviu a že pre prežitie dlhého a kvalitného života sú dôležité všetky aspekty. 

Zaujíma sa tiež o biohacking a kvantovú biológiu. Vníma ich ako praktický prostriedok pre získanie zdravotných benefitov vo svete plnom moderných technológii. Verí, že ľudia nie sú prispôsobení na fungovanie v dnešnom svete nadbytku a ležania na gauči pred TV. Testuje na sebe rôzne stresory ako otužovanie, hladovanie, saunovanie, dýchacie cvičenia a ďalšie. Skúma tiež spánok, grounding a vplyv svetla na našu fyziológiu. Následne vyberá len také hacky, ktoré sa ľahko aplikujú do bežného života a nie sú obmedzujúce.

Vyštudovala holistické poradenstvo na Performance univerzite (Rise by performance), ktoré sa zaoberá zdravým, výživou a životným štýlom.

V roku 2019 sa stala mamou. Napriek aktívnemu tehotenstvu pribrala 20 kg. 10 kg zostalo v pôrodnici a zvyšných 10 kg musela schudnúť pomocou vyváženej stravy prispôsobenej kojacej žene. Zažila, aký je to pocit mať nadváhu a slabé svaly.

Zistila ako sa cíti človek, ktorý začína od nuly a nemá silu urobiť ani poriadny drep. Nečakala, že žena ktorá celý život športovala môže tehotenstvom prísť o všetky svaly a pohybové zručnosti. Bola to pre ňu výzva a povedala si, že už nechce mať telo ako pred tehotenstvom, ale že bude vo svojej životnej forme.

Verí, že matka si musí vedieť spraviť čas na seba a dieťa nie je výhovorka. Chce motivovať mamičky aby išli svojim deťom príkladom a aby boli silné, zdravé a plné energie.