fbpx

Meranie na INBODY 270 a analýza zloženia tela pomocou bioimpedancie.

Zisti, či chudneš správne (z tukov) a aké zloženie tkanív má tvoje telo s presnosťou na 98%

Máš v tele viac tuku alebo svalov? Alebo je tvoje telo zavodnené a nejde ti schudnúť práve kvôli tomu? Chceš presne sledovať svoje chudnutie, či ide tým správnym smerom?

Na to je tu naše profesionálne meranie InBody! 

Čo sa týka váh na meranie telesnej hmotnosti, preč sú časy kedy si v škole na telesnej pozeral/a na analógovú váhu, a musel/a podľa oka odhadovať koľko to PRESNE vážiš.

Dnes už poznáš digitálne váhy, ktoré ti ukazujú hmotnosť na dve desatinné miesta a dokonca ti ukazujú aj percentuálny podiel tvojho tuku.

Takéto váhy merajú podiel telesného tuku vyhodnocovaním tzv. elektrickej impedancie. Stojíš na váhe, ktorá má senzory, z ktorých vychádza elektrický prúd a tým sa meria elektrický odpor tvojho tuku. 

Pomocou matematických vzorcov sa následne vypočítava podiel tuku v tvojom tele.

Takýmto spôsobom môžeš získať lepší pohľad na kompozíciu tvojho tela. Kompozícia tela predstavuje pomery tuku, kostí, vody a svalov v tele.

Avšak pri štandardných bioimpedančných váhach je problém v tom, že pri matematických výpočtoch zohľadňujú dáta, ktoré predstavujú bežné trendy a nie tvoju individuálnu kompozíciu tela.

Inými slovami, štandardná váha “odhaduje” tvoju kompozíciu podľa štatistických dát, pretože jej technológia pri meraní neumožňuje dostatočnú presnosť.

Ďalším problémom je, že štandardné váhy merajú telo ako jeden “valec”. Nezohľadňujú rozdielnu bioelektrickú impedanciu trupu, čo môže spôsobiť značné nepresnosti pri výsledných hodnotách podielu tuku

meranie vaha

Dalo by sa pokračovať ťa ďalšími technickými detailami, ale povieme ti prečo je meranie na váhe InBody lepšie V PRAXI.

InBody 270 je profesionálna váha, ktorá na lekárskej úrovni analyzuje tvoju kompozíciu tela. Používa štyri rôzne technologické piliere, a poskytuje presné a segmentované meranie pomocou multi frekvenčnej bioelektrickej impedancie.

Jednoducho povedané, váha InBody je omnoho presnejšia ako štandardné váhy. 

Pomocou nej vieš posunúť meranie tvojej telesnej kompozície o niekoľko levelov vyššie.

Presné meranie pomeru tuku, svalovej hmoty a kostí je pre váhu InBody hračka. InBody totiž nemeria telo ako jeden “valec”, ale ako päť “valcov”. Obe ruky, obe nohy a trup sa merajú samostatne čo umožňuje omnoho presnejšiu analýzu.

Čo to pre teba znamená v súvislosti s cvičením a stravovaním?

Meranie na InBody ti umožní dosahovať progres omnoho kvalitnejšie a vieš ho presne odmerať. 

 • Chceš vedieť ako konkrétna zmena v tvojom jedálničku ovplyvnila kompozíciu tvojho tuku a svalovej hmoty? Odmeraj si pomocou váhy InBody tvoje hodnoty dnes a potom po dvoch týždňoch od kedy si urobil danú konkrétnu zmenu.
 • Alebo chceš vedieť či tvoj tréningový plán presne plní svoj účel? Predstav si, že cvičíš 5x do týždňa aby si dosiahol rast svalovej hmoty, no tvoj tréning pozostáva aj z kardio-komponentov a tým spomaľuješ rast svalov.
 • S InBody váhou uvidíš presné čísla a nestane sa to, že sa po 2 mesiacoch cvičenia budeš čudovať prečo ten krajčírsky meter ukazuje taký malý nárast priemeru bicákov a hrude.

Pravidelné merania a vyhodnocovania váhou InBody naozaj predstavujú nový level pri premene tvojej postavy, či už je to chudnutie, priberanie alebo hocičo medzitým. 

AKO VYZERAJÚ VÝSLEDKY MERANIA NA VÁHE INBODY?
analýza tela inbody - príklad výsledkov

INBODY nie je sranda za 5 korún. 

Tuším, že neexistuje mnoho jednotlivcov, pre ktorých je kúpa bioimpedančnej váhy InBody rozumným ekonomickým rozhodnutím.

Pozri sa napríklad na niektoré lekárske a nemocničné zariadenia v našej krajine. Kľudne sa môžeš stretnúť s tým, že ešte dnes niektoré z nich používajú tú ručičkovú váhu ako z tvojej školy spred pätnástich rokov. : )

Takže ak nechceš merať iba svoju hmotnosť a aj to s odchylkou pol kila +-, alebo ak nechceš analyzovať tvoju telesnú kompozíciu podradnejšou technológiou a pomocou štatistických a nie individuálnych údajov - poď k nám do gymu.

U nás máme váhu InBody, kde si pohodlne a presne môžeš odmerať hodnoty tvojej telesnej kompozície bez toho aby si si na to musel brať úver.

Ak budeš mať odmerané svoje presné hodnoty, tak si s nami môžeš prekonzultovať svoj jedálniček a tréning

 • Na konzultácii nám povieš, či chceš vyzerať skôr ako Arnold alebo ak nie, tak radšej ako thajský boxer, my odmeráme ako to aktuálne s tvojim telom vyzerá, a nastavíme ti tréning aj stravovanie.
 • Personalizovanejšie a presnejšie to v tomto desaťročí už (asi) nebude. 
 • Príď si k nám vyskúšať tento parádny technologický vynález.
 • Uvidíš, že pravidelné a PRESNÉ vyhodnocovanie tvojho progresu posunie aj tvoju motiváciu na ďalší level. 
 • Ak robíš niečo dobre, uvidíš to vyjadrené číslami. Ak robíš niečo zle, tak isto ti to čísla ukážu včas, aby si nemrhal energiou a časom.

Aká je cena meraní a diagnostiky zloženia tela na INBODY?

Základné meranie
 • Základná analýza 
 • Jednoduchý report v PDF na email
 • Vysvetlenie kľúčových dát

20€

 
 • Trvanie cca 15 min
Rozšírené meranie
 • Základná analýza
 • Jednoduchý report v PDF na email
 • Rozšírená analýza a vysvetlenie ďalších dát
 • Rozšírený report v PDF na email

80€

 • Trvanie cca 45 - 60 min
 • Analýza jedálničku
 • Analýza tréningu