fbpx

V čase, keď máme zatvorené fitka a jedinou možnosťou je cvičiť z domu by sme si mohli povedať niečo viac o tréningoch a chybách, ktoré mnoho ľudí robí. 

  1. Nevyužívajú prostredie – na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že doma nemáme veľa možností ako spraviť efektívny tréning. Avšak stačí sa rozhliadnuť a hneď vidíte možnosti. Na efektívnejší tréning využite napr. stoličku alebo gauč ako vyvýšenú podložku. Ďalej uterák ako kĺzavé podložky, batoh s knihami ako doplnkovú záťaž, ale aj stenu, či zárubne. 
  2. Robia to isté dokola – spadnúť do rutiny jednoduchých a “príjemných” cvičení je veľmi ľahké. Mnoho ľudí si nájde tie svoje naj a robia ich stále dokola. Takto sa pripravujú o progres, ktorý by vedeli dosiahnúť zmenou a so sťažením cvičení. Robiť stále 3×10 drepov a 50 brušákov vedie k stagnácii. 
  3. Robia stále niečo úplne iné – toto je druhá časť mince k predošlému bodu. Robiť stále rôzne typy tréningov bez ľadu a skladu ťa tiež veľmi neposunie. Ak dnes dáš jógu, zajtra hiit, potom strečing a budúci týždeň len jógu a ďalší len hiit tak tvoj tréningový program ťažko bude viesť k adaptácii a zlepšovaniu sa, či chudnutiu. 
  4. Nedbajú na techniku – ďalší problém, ktorý môže nastať je nie úplne správne prevedenie cvičení. Najmä ak nemáte dohľad trénera alebo si neprečítate niečo o tom, ako cvičenia správne vykonávať. 
  5. Neustále náročné kardio tréningy – pri cvičeniach s vlastným telom sa môže ľahko stať, že miesto silových tréningov (ktoré sú mimoriadne podstatné pri chudnutí) sa stane z nich stane neustále nejaké šialené kardio. To samozrejme má v tréningovom pláne priestor, ale nie každý tréning robiť vo veľmi vysokej intenzite
  6. Málo cvičení na chrbát – ten cvičiť doma je naozaj náročne, avšak netreba na neho zabúdať, pretože neustále cvičiť len kľuky a planky nemusí byť vhodné pre vaše ramená a postúru. 
  7. Nízka intenzita – opak šialených kardio tréningov do absolútneho zničenia sa je práve tréning, kde máme príliš dlhé pauzy a veľa vyrušení. Ak človek cvičí sám doma, môže sa stať, že začne “ťukať” do PC alebo telefónu alebo ho bude niekto vyrušovať. Preto je vhodné mať nad sebou “niekoho” ideálne trénera, ktorý vás nakopne k tomu, aby ste makali. 
  8. Málo tréningov – toto poznáme asi všetci. Nemáme pravidelnosť a rutinu v cvičení a tak z toho ľahko vypadneme. Nemáme presne nastavený harmonogram a tak sa stane, že pri prvej možnej príležitosti tréning vynecháme alebo odcvičíme len malú časť, ak vôbec niečo. Takto prejdu dva, tri, štyri dni a zrazu zistíme, že to bol ďalší týždeň bez pohybu. 

Vyhnite sa chybám, máme pre vás riešenie

Ak sa chcete vyhnúť týmto chybám, zverte sa nám do rúk a uvidíte, že váš tréning dostane konečne ucelený zmysel. Ak sa s niekym dohodnete, zaplatíte a máte nad sebou dohľad, garantujeme vám, že to bude oveľa efektívnejšie ako cvičenie len tak sám doma. 

Napíšte nám správu a povieme si všetky podrobnosti našich gymových online skupinoviek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *