fbpx
ako schudnut cez leto

Ako schdnúť alebo nepribrať v lete? 5 tipov, ktoré zaručene fungujú.

Leto je v plnom prúde a my sme si pre vás pripravili tento praktický a krátky článok, kde vám ukážeme pár letných tipov ako sa udržať v kondícii, nepribrať a pri tom si užiť leto naplno 🙂

Poďme sa pozrieť na 5 zaručených tipov, ktoré určite zafungujú takmer každému.

1. Vynechajte príliš sladené nápoje

  • tieto nápoje vás môžu dehydrovať a navyše vysoký obsah cukru spôsobí ľahké priberanie najmä ak sa menej hýbete kvôli teplu. Odporúčame vynechať, prípadne používať len vodu s trochou ovocia a bylinkami pre lepšie osvieženie. Pitný režim je kľúčový. Okrem vody odporúčame piť aj rôzne minerálne vody. 

2. Vyskúšajte prerušované hladovanie

  • v teple sa málokomu chce jesť veľa. Pozor však na neustále vyjedanie drobností. Pokojne aplikujte prerušované hladovanie systémom raňajky, potom nič a potom večera pri západe slnka keď už nie je také teplo. Znížite tak príjem energie a potrénujete aj svoj metabolizmus a morálno-vôľové vlastnosti. Tiež si dajte pozor, aby ste sa neprejedali príliš neskoro večer.  

3. Pravidelne sa hýbte, najmä silovo

  • odporúčame aspoň udržiavací režim 2x do týždňa silovým tréningom. Zacvičte si napríklad ráno, kým nie je veľmi horúco. Zakúpte si napríklad permanentku do nášho gymu a zavítajte na ranné skupinové tréningy. Silový tréning nie je veľmi náročný a je efektívnejší ako napr. behanie po slnku. Ak chcete schudnúť aj nejaké kilá navyše, odporúčame aspoň 3 – 5 tréningov do týždňa.

4. Jedze hlavne zeleninu a bielkoviny

  • vynechajte klasické prílohy, skúste skôr kombináciu vyššieho množstva zeleniny napr. so syrom alebo kuracím mäsom, prípadne inou potravinou bohatou na bielkoviny. Trochu olivového oleja a máte super ľahké letné jedlo, ktoré vám pomôže schudnúť a dodá najdôležitejšie živiny. Využite aj pri grilovačkách.

5. Sladké nahraďte ovocím s vysokým obsahom vody

  • ak máte radi sladké a máte na neho chuť, skúste ho nahradiť ovocím, ktoré obsahuje veľa vody, ako príklad môže byť melón, pomaranč, mandarinky, broskyne a pod. Ovocie majte vždy kúpené a po ruke. Ak vás prepadne chuť na sladké zažeňte ho práve týmto ovocím. Ukojíte vaše chute a zároveň príjmete oveľa menej energie ako zo sladkostí. 

Ak sa chcete poradiť so stravou alebo začať cvičiť, dohodnite si s nami konzultáciu <- TU. Pozrieme sa na vašu situáciu a určite nájdeme spoločné riešenie 🙂 Výsledky sú u nás garantované. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *