fbpx

MARTINA WENZLOVÁ

MARTINA WENZLOVÁ

osobná trénerka

Športu sa venujem od malička. Milujem pohyb. Moje telo je vďaka nemu silnejšie a zdravšie. Pohyb mi nie raz pomohol dostať sa cez ťažšie životné obdobia. Dodal mi sebavedomie a pomohol mi stať sa silnejším a odolnejším človekom.

Zvedavosť k vede, ľudskému telu a ako predísť zraneniam ma priviedla až do Škótska kde som začala študovať Applied Sport and Exercise Science (komplexnejšia forma FTVŠky).

Jeden z mojich profesorov bol expert v téme biomechaniky ľudského tela a športu. Rýchlo som si daný predmet zamilovala a pustila sa do hlbšieho preskúmania tejto tematiky. Výsledkom bolo scoping review (1980-2021) ktoré sa pozeralo na manipuláciu parametrov silového tréningu a ich vplyv na mechaniku spojenú so zlepšením výkonu a/alebo znížením výskytu zranení.

Snímka obrazovky 2023-09-20 141430

Vzdelanie

Trénerove obľúbené

Obľúbené cvičenie: prečo si vybrať len jedno?

Obľúbená cvičebná pomôcka: barbell, dumbbell a vlastné telo

Obľúbené jedlo: pasta

Hobby: drevárstvo, UX design, učenie jazykov, acro yoga

Osobné motto: be your own Tiny Giant, vždy bude niekto kto bude lepší, silnejší ako ty, a progres málokedy bude lineárny, ale nenechaj aby ťa to zastavilo stať sa najlepšiu verziou seba samej/samého.

Silovo-kondičný tréning
100%
Funkčný tréning
100%
Prehab/rehab
70%
Výživa
90%
Obsadenosť termínov
70%

Martina o sebe

 

Vďaka Covidu som sa ocitla späť na Slovensku odkiaľ som dokončila štúdium. Predchádzajúca prax v strongman & powerlifting gyme v Škótsku, mi pomohla si už počas školy nájsť prácu vo fitku tu na Slovensku. Túžba za kariérnym a osobným rastom ma neskôr posunula od veľkých korporátnych fitiek k menším, kde som si už sama budovala svoju klientelu.

Môj tréning je zameraný na zlepšenie držania tela, odstraňovanie bolestí spojenej s pohybovým aparátom, diagnostika svalového systému a rozvoj flexibility a mobility. Zameriavam sa skôr na funkčný tréning, ktorý prípravy vaše telo na aktivity bežného života. Cvičenie na strojoch u mňa nečakajte, bola som vychovaná v strongman & powerlifting gyme ;). Je len na vás akou cestou sa chcete vybrať, či už to je zvýšenie sily, kondície, svalstva alebo redukcia tuku, rada vám s tým pomôžem.

Pracovala som už s klientmi ktorí mali: horný/dolný skrížený syndróm, bolesti chrbta/krku/hlavy, problémy s mobilitou/stabilitou ramena/bedra/kolena, a ženami s diastázou či v tehotenstve.“