fbpx

Petronela Hamarová – masáže

Petronela Hamarová je masážna terapeutka so zameraním na holistický prístup k zdraviu. Prostredníctvom klasickej a športovej masáže pracuje s klientmi nielen na odstraňovaní problémov pohybového aparátu. Jej cieľom je celkové skvalitnenie ich života. V súkromí už niekoľko rokov objavuje yogu, Tai Chi a turistiku, venuje sa energetickému liečeniu a práci s myšlienkovými vzorcami. 

O Petronele a jej kariére masérky 

Tematika zdravia a aktívnej práce na sebe jej vždy bola blízka. A aj keď cesta k športu a starostlivosti o telo nebola priamočiara, všetky odbočky mali svoj význam. 

Po vysokoškolskom štúdiu na niekoľko rokov zakotvila v korporáciách. Práve počas týchto rokov intenzívne pracovala na kompenzovaní sedavého spôsobu života a hľadala spôsoby ako skĺbiť prácu a funkčné zdravé telo. Na začiatku podobnej cesty často bývajú osobné skúsenosti s rôznymi zdravotnými problémami a ani u nej to nebolo inak. Z prvej ruky vie, aké je to prestať sa spoliehať na externé vplyvy či iné osoby a zobrať svoje zdravie do vlastných rúk aj v tom najťažšom životnom období. 

Masérstvom sa aktívne zaoberá od roku 2020, k jej životu však patrí už odmalička. Vnímala, že cítiť sa dobre a viesť kvalitný život do veľkej miery súvisí so zdravým telom. Platí, že profylaxia a prevencia predchádzania ťažkostiam je efektívnejšia a menej finančne náročná, ako liečba. A v prípade masáže aj oveľa príjemnejšia 🙂 

Súbor hmatov klasickej masáže poskytuje do istej miery obmedzený priestor pre invenciu maséra (je to ucelený systém, ktorý zachováva presné pravidlá a postup). Napriek tomu ju každý masér aplikuje jedinečne. Petronela by rada svojim klientom dopriala hĺbkovú regeneráciu tela aj za pomoci relaxačných techník, ktoré si osvojila v praxi. Vytvoriť príjemné prostredie pre účinné zmeny na tele, ako aj celkový psycho-fyzický odpočinok je z jej pohľadu kľúčové. 

Masáž je jedným z najstarších liečebných prostriedkov v histórii ľudstva, ktorý navyše pracuje na základe priameho kontaktu maséra s telom klienta. Záznamy o masáži v Babylónii existujú už z roku 2350 PNL. A už v 16. storočí švajčiarsky lekár a filozof Paracelsus tvrdil, že stav orgánov v našom tele je len prezentácia nášho mentálneho stavu. 

Okrem klasického prístupu, ktorý je určený viac-menej pre zdravých klientov existuje množstvo terapeutických liečebných metód. Pri získavaní nových poznatkov ohľadom korekcie oporno pohybového systému Petronela načúva potrebám svojich klientov. V súčasnosti plánuje absolvovať certifikovaný kurz Dornovej metódy (manuálna terapia, ktorá vracia stavce a kĺby do ich pôvodného funkčného stavu, lieči a koriguje bolesti chrbta, chrbtice, hlavy a kĺbov). Plánuje kurz harmonizačnej masáže lávovými kameňmi, či masáž hlavy Access Bars (ošetrenie bodov na hlave, ktorými sa spúšťa hlboká relaxácia, “čistenie” doteraz nadobudnutých postojov, myšlienok a emócií, ako aj naštartovanie samoliečiacich procesov v tele). 

Telo je pre ňu interaktívna stavebnica, v ktorej na každom dieliku záleží. A nevníma sa ako self-made. Úprimne si cení ľudí, ktorí jej boli a sú pomocou a inšpiráciou pri odovzdávaní svojich zručností vnímavo a s láskou ♥ . 

Kurzy a vzdelanie trénera

  • Certifikát Wellness pracovník - masérske služby - masér klasickej a športovej masáže akreditovaný Ministerstvom školstva SR (jediný druh certifikátu na základe ktorého je možné vykonávať prácu maséra od roku 2019) 
  • Theta Healing Basic DNA, 2018
  • Theta Healing Advanced DNA, 2019
  • Theta Healing Dig Deeper, 2019

Masérkine obľúbené

Obľúbený hmat: vlnovité hnietenie

Obľúbený masážny prostriedok: levanduľový olej v bio kvalite

Obľúbené jedlo: cviklovo - hráškový šalát aspoň pol hodinu pred masážou 🙂

Hobby: inšpiratívni ľudia, knižky a miesta, ideálne v prírode

Osobné motto: Najlepší čas zasadiť strom bol pred 20 rokmi. Druhý najlepší je dnes.
Sociálne siete, kde môžete sledovať Petronelu a jej masáže.

Instagram: petronela_hamarova

Vyberte si niektorú masáž a prídite zrelaxovať svoje telo k Petronele:
Insert Image
Insert Image

Chceš mať istotu, že sa aj ty u nás budeš cítiť ako doma?

Dohodni si nezáväznú bezplatnú konzultáciu s našim trénerom. Spoznáme sa, ukážeme ti gym, vysvetlíme ti našu filozofiu. Ty nám povieš niečo o sebe, o tom, aké máš zdravotné, pohybové a časové možnosti. Preberieme všetky tvoje ciele a očakávania a odpovieme ti na všetky tvoje otázky. Nemáš čo stratiť, tak nám napíš ;)